Великому Дмитро Львовичу – 50 років

wpid-collage_velikiy_fmt-640x456Співробітники кафедри УЕФ ІПКСФ вітають Великого Дмитра Львовича з його 50 річчам !

Дмитро Львович Великий народився 26 січня 1965 р. в Харкові. У 1987 р. закінчив з відзнакою Харківський фармацевтичний інститут (спеціальність — «Фармація»). За роки навчання в інституті очолював студентське наукове товариство, неодноразово посідав призові місця на студентських наукових конференціях. Зай­мав перші місця на всесоюзних та українських студентських олімпіадах. Д.Л. Великий був спів­автором наукових публікацій та авторських свідоцтв і винаходів. Брав участь у будівництві навчальних корпусів та гуртожитків інституту. Після інституту працював в Українському інституті удосконалення лікарів (нині Харківська медична академія післядипломної освіти) старшим лаборантом (1987–1988), аспірантом кафедри (1988–1991). З 1988 до 1991 р. за сумісниц­твом був викладачем Харківського медичного училища № 1. У 1991 р. Дмитро Львович захистив кандидатську дисертацію «Дослідження із вдосконалення лікарського забезпечення лікарень швидкої медичної допомоги». В Інституті підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету працює з 1991 р.: асистентом (1991–1992), старшим викладачем (1992–1993), доцентом (з 1993 р.), заступником декана факультету удосконалення провізорів (1992–1993), деканом Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету (з 1993 р.). Дмитро Львович є співавтором 5 видань підручника «Управління фармацією» (1997, 2004, електронного підручника — 2009, 2012, 2013), 8 навчальних посібників: «Организационные формы предпринимательской деятельности в современных условиях» (1993), «Організаційні форми підприємницької діяльності у сучасних умовах» (1998), 4 видань «Збірки тестів для самопідготовки фахівців фармації до атестації» (2002, 2006, електронний посібник 2011, 2013), «Словник-довідник для фахівців фармації з питань управління та економіки» (2001), 4 видань «Основи підприємницької діяльності у фармації» (2009, електронний посібник — 2010, 2012, 2013), практичного посібника «Підготовка та оформлення розпорядчих документів щодо основного складу фармацевтичних підприємств» (2001), збірки нормативних документів «Позабюджетна діяльність Національної фармацевтичної академії України» у 3-х томах (2001), положень про Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Української фармацевтичної академії (1998), про кафедру Української фармацевтичної академії (1998), збірки навчальних модулів і тестів з фармацевтичної технології і клінічної фармації. Вчений є автором 3 статей з питань післядип­ломної освіти «Фармацевтичної енциклопедії», збірок тестів для самопідготовки провізорів-інтернів зі спеціальності «Загальна фармація» і «Клінічна фармація» (2008). Д.Л. Великий став співрозробником Типового навчального плану і програми спеціалізації (інтернатури) зі спеціальностей «Загальна фармація» (1992, 1993, 1998, 2005) та «Клінічна фармація» (2005), Типового навчального плану і програми підготовки магістрів фармації зі спеціальності «Фармація» (1999). У співавторстві виходили навчальні плани і програми циклів спеціалізації (2001); «Збірка програм та навчальних планів підвищення кваліфікації спеціалістів фармації з питань управління та економіки» (2002); перед­атестаційних циклів (2003, 2009) за спеціальностями «Організація і управління фармацією», «Загальна фармація», «Аналітично-контрольна фармація» та «Клінічна фармація». Д.Л. Великий був у складі робочої групи Міністерства охорони здоров’я України щодо розробки державних тестових атестаційних програм для атестації фахівців фармації. Нині основним напрямком наукових досліджень ученого є вдосконалення організаційних форм і методів безперервної післядипломної освіти фахівців фармацевтичної галузі. Наукові здобутки він оприлюднює у періодичних виданнях, збірках тез доповідей та у вигляді науково-методичних рекомендацій, перелік яких налічує понад 100 друкованих праць. Д.Л. Великий неодноразово отримував грамоти і відзнаки за плідну працю від Головного управління освіти і науки Харківської облдерж­адміністрації, адміністрації Національного фармацевтичного університету, був делегатом V, VI та VII з’їздів фармацевтів України. Понад 15 років Дмитро Львович є членом територіальної атестаційної комісії з атестації фахівців фармації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій. Нині він є членом Вченої ради НФаУ і заступником голови Вченої ради Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації. Учений активно займається викладацькою діяльністю: читає лекції, проводить практичні заняття, консультації, заліки та екзамени з курсу організації та управління фармації.

8 ответов на “Великому Дмитро Львовичу – 50 років”